نصب راهبند پارکینگ
راهبند ها از جمله لوازمی هستند که برای کنترل ورود و خروج در مکان های مختلف استفاده می شوند. راهبند ها بسته به نوعی که دارند، می توانند برقی یا مکانیکی باشند، محل استفاده راهبند ها نیز با توجع به نوع آنها تعیین می شود. در ادامه همراه با ...... به چگونگی خرید راهبند پارکینگ آشنا شوید.


قیمت روز انواع راهبند

چرا باید از راهبند استفاده کنیم؟

راهبند ها گزینه مناسبی برای جلوگیری از حوادث مختلف هستند و بوسیله آنها می توانیم امنیت تردد یا ورود و خروج را افزایش بدهیم. با استفاده از راهبند علاوه بر کاهش سودجویی در مکان های مختلف، می توانید سیستم امنیت دسترسی محل مورد نظرا تأمین کنید.

 گاهاً راهبند ها با عملکرد ساده ای که دارند، از برخی رویکرد های منفی دیگر نیز جلوگیری می‌ کنند، چرا که اغلب محل نصب دوربین هستند و باعث ایجاد وقفه چند لحظه ای می شوند. معمولاً پارکینگ اکثر مکان های بزرگ مانند پاساژ و..... دارای راهبند است و امروزه در برج نشینی نیز از راهبند برای کنترل تردد استفاده می شود.


خرید راهبند امنیتی
گارانتی راهبند پارک خودرو

نکات مهم قبل از خرید راهبند

راهبند ها انواع مختلفی دارند و برخی از آنها قدیمب و بعضی دیگر جدید هستند. یکی از نکاتی که هنگام خرید راهبند باید به آن توجه کنید، کیفیت محصول است. بعضی از راهبند ها از نظر ظاهر زیبایی چشم نوازی دارند اما از نظر کارکرد و کیفیت در درجه پایینی قرار دارند، به همین دلیل است که اغلب خریداران با محصول خریداری شده دچار مشکل هستند‌.

 اگر قصد جلوگیری از بروز مشکلات اینچنینی و اطلاع از چگونگی خرید راهبند پارکینگ را دارید، سعی کنید به سراغ راهبند های بروید که تقریباً قدیمی و شناخته شده هستند یا از برندی معتبر باشند‌. معیار نکته دوم را می توان محل استفاده شما دانست، به این مورد توجه کنید که آیا محل مورد نظر شما از نظر نورپردازی روشنایی کافی دارد یا محلی تاریک محسوب می شود؟

دقت داشته باشید که نحوه نصب راهبند نیز تأثیر بسیاری بر کارکرد آن دارد‌. نصب راهبند امری تخصصی است و برای انجام آن باید به شرکت نصب معتبر و متخصص مراجعه کنید.

اگر مکان نصب راهبند تاریک است، به سراغ راهبند های بوم LED بروید تا از برخورد اتوموبیل با راهبند پیشگیری شود. اگر راهبند شما بوم LED نیست، می توانید از نوار های LED استفاده کنید. نکته سوم اندازه درب ورودی یا خروجی است، اگر درب شما از نظر عرضی کوتاه است، می توانید از راهبند های با بوم LED پهن استفاده کنید.

 برای درب های متوسط باید راهبندی با بوم LED باریک خریداری کنید. نوع سوم درب های بسیار بزرگ هستند، برای این درب ها از دو راهبند استفاده کنید. نکته چهارم لوازم جانبی راهبند است. هنگام خرید دقت داشته باشید که لوازم جانبی کالای شما تکمیل باشد.


راهبند اتوماتیک پارکینگ
روش نصب راهبند برقی  ونحوه عملکرد راهبند الکترومکانیک

چند نوع راهبند داریم؟

همان طور که پیشتر عنوان شد، راهبند ها انواع مختلفی دارند و با توجه به نوعی که دارند، در مکان های مختلف استفاده می شوند‌ برخی مدل های راهبند ‌قدیمی و شناخته شده تر هستند و به همین دلیل ممارست بیشتری دارند. برخی راهبند ها نیز تازه به بازار آمده اند و آنچنان شناخته شده نیستند. برای خرید انواع راهبند می توانید به مرکز فروش مراجعه کنید.

• راهبند اتوماتیک

با استفاده از راهبند های اتوماتیک می توانید در ساعات دلخواه تردد را محدود کنید یا امکان تردد را به شخص مشخصی واگذار کنید. با توجه قابلیت های فراوانی که راهبند های اتوماتیک دارند، شما می توانید بوسیله دوربین پلاک خوان راهبند، پلاک خودرو ها را نیز ثبت کنید یا از ورود افراد متفرقه به محل جلوگیری کنید. تصادف همیشه از ناگوار ترین اتفاقات بوده و بوسیله این فناوری چشمی در راهبند اتوماتیک امکان جلوگیری از تصادفات احتمالی را خواهید داشت. راهبند اتوماتیک از یک تکیه گاه بازویی و بخش بلند تشکیل شده است که تمامی امکانات و قطعات در بخش بلند قرار دارند، در نتیجه راهبند مقاومت و استحکام بالا دارد.

• راهبند ضد انتحاری امنیتی

راهنبد های ضد انتحاری امنیتی برای جلوگیری از حوادث تروریستی هستند. این نوع راهبند ها در طرح و مدل های مختلفی تولید می شوند و با توجه به مدلشان در مکان های مختلف نصب می شوند. راهبند انتحاری طبق مکانیسمی که دارد،از عبور خودروی انتحاری جلوگیری می کند و مانند یک سد دفاعی فوق محکم هر خودروی سنگین یا سبک را متوقف می کند‌. با استفاده از این راهبند می توان حوادث تروریستی را از بدو شروع متوقف کرد و خطر را از بین برد. یکی دیگر از مزایای راهبند انتحاری، امکان نصب سلاح گرم است. با استفاده از سلاح گرم، خودروی انتحاری را قبل از برخورد منهدم می کنند. برای نصب اینگونه راهبند ها باید به شرکت نصب مراجعه کنید.

• راهبند نیزه ای

راهبند های نیزه ای هم به منظور جلوگیری از حوادث تروریستی نصب می شوند. مکانیسم راهبند های نیزه ای با راهبند انتحاری متفاوت است، این‌ گونه که تایر های خودروی انتحاری را پنجر می کند و از پیشروی خودرو جلوگیری می شود. معمولاً راهبند نیزه ای قبل از راهبند انتحاری در محل نصب می شود، در نتیجه خطر تا میزان زیادی دفع می شود. راهبند های نیزه ای نیز مانند راهبند های اتوماتیک قابلیت نصب سیستم های کنترل تردد و امنیت دسترسی را دارند. از دیگر قابلیت های راهبند نیزه ای، امکان نصب انواع سلاح گرم و تجهیزات دفاعی است.

• راهبند نفر رو

راهبند نفر رو از معروف‌ترین راهبند‌ها است. چرا که معمولاً در مکان‌های عمومی پر تردد مانند ایستگاه مترو یا قطار نصب می‌شوند. وظیفه راهبند نفر رو کنترل تردد ورود و خروج اشخاص است و معمولاً کاربرد امنیتی در مکان‌های عمومی ندارد، اما هر زمان که نیاز باشد، می‌توان آن‌ها را به سیستم افزایش امنیت دسترسی مجهز کرد و از ورود و خروج برخی اشخاص جلوگیری کرد. راهبند‌های نفر رو به تمامی سیستم‌های کنترلی از جمله تشخیص چهره، اسکن کف دست، اسکن چشم، تشخیص اثر انگشت و… مجهز هستند. از راهبند‌های نفر رو علاوه بر ایستگاه مترو یا قطار در مکان‌های مختلفی از جمله خوابگاه دانشجویی، ورودی ادارات… استفاده می‌شود.

• راهبند دروازه ای

راهبند دروازه‌ ای از پر مصرف ترین راهبند ها در کشور است که عموماً برای کمترل ورود و خروج در محل های پر تردد استفاده می شود. معمولاً  از راهبند دروازه ای در اتوبان ها یا پارک خودرو ها استفاده می شود‌ و برای باز و بسته شدن به داخل یا بیرون کشیده می شوند‌.  مدارس و هتل ها نیز از دومین مصرف کنندگان راهبند دروازه ای هستند و کاربرد دو جانبه دارند. بگونه ای از آن می توان برای کنترل تردد خودرو یا عابر استفاده کرد. راهبند دروازه‌ ای ساختار بسیار ساده ای دارد و فضای زیادی را اشغال نمی کند، به همین دلیل استفاده راحتی دارد.

• راهبند اهرمی

راهبند های اهرمی نیز پر مصرف هستند و اغلب اوقات آنها را در پارکینگ ها مشاهده کرده ایم. معمولاً راهبند های اهرمی کاربرد نظامی و امنیتی دارند و گاها در اطراف شهرک های مختلف نیز دیده می شوند. از مزایای این راهبند به ساختار ساده اما مفید آن می توان اشاره کرد که موجب افزایش کاربرد و سهولت نصب می شود. همان طور که از نام این محصول پیداست، بوسیله  ستون یک متری نصل می شود امکان بالا رفتن تا 8 متر را دارد.

• راهبند پارکینگ دستی

 را بسیار دیده ایم. عمده مصرف راهبند پارکینگ دستی در اتوبان و‌ بزرگراه ها یا پارکینگ ها است. راهبند های دستی بدنه بسیار مستحکم فلزی یا پلاستیکی دارند و اغلب برای وردی و خروجی های عمومی مانند پارکینگ های عمومی، ورودی دانشگاه، ادارات و..... استفاده می شود. ساختار این راهبند ها بسیار ساده معمولاً دستی است. راهبند های دستی پارکینگ در اندازه و جنس های مختلفی تولید می شوند تا بتوان از آنها در محیط های گوناگون استفاده کرد. عموماً زنگ اسن راهبند ها سفید و قرمز است تا بخوبی مورد توجع قرار بگیرد و افراد را متوجه موانع بکند‌. علاوه بر تمامی مزایای که این محصول دارد، قیمت آن نیز بسیار اقتصادی است.

• راهبند ستونی

راهبند های ستونی به راهبند بولارد نیز معروف هستند و از آنها در بستن خیابان یا ورودی های مختلف استفاده می کنند. معمولاً جنس راهبند ستونی بتن است و برای جلوگیری از ورود موتور سیکلت یا خودرو در ورودی ها می گذارند.

• راهبند آکاردئون

راهبند های آکاردئون از نظر ظاهری شباهت بسیاری به ساز آکاردئون دارند و نامشان هم نیز نشأت گرفته از همین شباهت است. راهبند های آکاردئون امکان پوشش ورودی یا خروجی تا 30 متر را دارند و بوسیله LED در سرتاسر آنها می توان از سیستم هشدار استفاده کرد. راهبند آکاردئون را به دو روش برقی و دستی می توان کنترل کرد و برعکس میزان پوشش بالایی که دارد، هنگام انبار فضای کمی را اشغال می کند. معمولاً از راهبند آکاردئون برای مسدود سازی یا کنترل ورودی و خروجی های بزرگ کمک می گیرند و سطح امنیت بالایی دارد. قیمت راهبند ها و از جمله قیمت راهبند آکاردئون به عوامل مختلفی بستگی دارد، اما در کل محصولی  اقتصادی بشمار می رود.

• راهبند خودرو

راهبند های خودرو علاوه بر کاربرد بسیاری که دارند، از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه هستند و موجب امنیت مکان مورد نظر نی شوند. علاوه بر کاربرد امنیتی که راهبند خودرو دارد، در زمینه های کنترل تردد و امنیت جانی از نظر تصادفات نیز کاربرد دارند. راهبند خودرو در نوع چرخی و پایه دار تولید می شود. راهبند خودرو چرخی زیر تایر قرار می گیرد و از حرکت خودرو بی سرنشین جلوگیری می کند. راهبند های خودرو پایه دار نیز در پشت یا جلوی تایر قرار می‌ گیرند و کارکرد مشابهی دارند.

• راهبند تشریفاتی

راهبند های تشریفاتی از نظر ظاهری چشم نواز هستند و معمولاً در ورودی و خروجی های تجاری و تفریحی نصب می شوند. همان طور که از نام این محصول پیداست، مخصوص تشریفات است و خرید آن از مرکز فروش راهبند امکان پذیر است. اغلب این نوع راهبند را در ورودی موزه، فروشگاه، هتل، پاساژ و..... دیده ایم که ظاهری براق و اغلب جنس آنها استیل است. دو کاربرد اصلی راهبند تشریفاتی مشخص نمودن مسیر های پرتردد و ساخت صف


راهبند ایرانی
قیمت بهترین انواع راه بند اتوماتیک

جنس انواع راهبند

برای اطلاع از چگونگی خرید راهبند پارکینگ باید به جنس آن نیز توجه ویژه ای داشت و انواع راهبند از نظر جنس را کامل شناخت. راهبند ها را از جنس های مختلفی می سازند، چرا که در مکان های مختلفی استفاده می شوند و کاربرد اختصاصی مختلفی دارند.

برای مثال راهبند های بولارد اکثراً از بتن ساخته می‌ شوند. راهبند های که بوسیله دست و نیروی انسانی جا به می شوند، وزن سبکی دارند و به همین دلیل جنس آنها عموماً پلاستیک است. راهبند های که اتصال پایدار دارند و در محل مورد نظر نصب دائم یا نیمه دائم می شوند، اغلب از فلز ساخته می شوند و وزن بالایی دارند.


مرکز فروش راهبند برقی
نصب راهبند کنترلی ورودی شهرک

قیمت راهبند کنترلی پارک خودرو

قیمت راهبند به عوامل زیادی بستگی دارد و به راحتی نمی توان قیمت قطعی را اعلام کرد. برای مثال شما قصد خریداری راهبند اتوماتیک دارید یا راهبند بازویی می خواهید؟ جنس راهبند شما چیست؟ راهبند پلاستیکی مد نظر دارید یا فلزی؟ علاوه بر نوع، جنس، سایز و...... محل خرید شما نیز در قیمت تأثیر دارد.

 تکنولوژی و فناوری های بکار برده شده در راهبند نیز بر قیمت راهبند تأثیر دارد. برای مثال هرچه فناوری های بیشتری در راهبند اعمال شده باشد، قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت. با مراجعه به مرکز خرید راهبند می توانید از قیمت روز انواع راهبند با خبر شوید و خرید خود را با بهترین شرایط انجام بدهید.


مدل های راهبند اتوماتیک پارکینگ
شرکت نصب راهبند اتوماتیک پارکینگ

راهبند ها کاربرد گسترده ای دارند و مدل آنها بسیار است. وظیفه عمده و اصلی راهبند کنترل تردد و افزایش امنیت دسترسی از طریق ورودی و خروجی مختلف است. شما هم می توانید با خرید راهبند مناسب، امنیت محل مورد نظر خود را از نظر دسترسی افزایش دهید و آرامش خاطر به ارمغان بیاورید.

 با حفاظ صنعت می توانید به انواع راهبند های مختلف دسترسی داشته باشید و با کیفیت ترین آنها را بیاید. قیمت روز راهبند ها نیز در حفاظ صنعت موجود است و خرید را برای شما آسان تر می کند. امیدواریم مقاله فوق برای شما مفید بودن باشد و به خوبی با انواع و چگونگی خرید راهبند پارکینگ آشنا شده باشید. تیم حفاظ صنعت از همراهی شما کاربران عزیز تا پایان مطالب سپاسگزار است.


راهبند پارکینگ حفاظ کمک
💎 نوع راهبند پارکینگ بهترین محصولات راهبند پارکینگ موجود است
💲 قیمت راهبند پارکینگ نازل ترین قیمت بازار
⏳ زمان نصب راهبند پارکینگ سریع ترین زمان نصب انجام می گردد.
⏱ خدمات پس از فروش مادام العمر
🎯 نحوه ثبت سفارش تماس با کارشناسان و انجام سفارش در کمترین زمان
Call Now Buttonسفارش محصولات ✅ 09126788378