درب آکاردئونی

درب آکاردئونی نوعی حفاظ درب آپارتمان می باشد که بصورت حفاظ کشویی، حفاظ آکاردئونی، حفاظ پشت در آپارتمان و محافظ آهنی درب منزل شناخته می شود که در طرح های مختلف ضد سرقت تولید می گردد . قیمت درب آکاردئونی بر اساس متر مربع مضرب طول و عرض قاب درب می باشد .

 

 

درب آکاردئونی چیست؟

درب آکاردئونی به عنوان حفاظ آهنی پشت درب و حفاظ گارد درب چوبی می باشد که معمولا توانسته با توجه به ضدسرقت و ایمن بودن، بسیاری از مشکلاتی که قبلا وجود داشته از جمله توپی زنی درب ضد سرقت را از بین ببرد.

گروه تولید حفاظ درب تولید کننده حفاظ آکاردئونی یا حفاظ کشویی ریلی و درب آکاردئونی در کرج و تهران میباشد که این حفاظ در میتواند یکی از گزینه های مناسب برای جلوی درب آپارتمان ها باشد زیرا این نوع محافظ های آهنی آکاردئونی می توانند باعث بالا بردن امنیت در آپارتمان ها و پارکینگ ها باشند. حفاظ آکاردئونی در انواع مختلفی تولید می‌شوند. هر تولیدکننده طرح‌ های متفاوتی از این حفاظ ورودی آپارتمان را عرضه می‌کند.

شما می‌توانید بر اساس موارد مورد اهمیت از نظر خود یکی از آن‌ ها را انتخاب کنید. البته تولیدکنندگان حرفه‌ای برای کاربردهای مختلف، حفاظ ‌های متفاوتی را در نظر می‌گیرند. تفاوت ظاهری حفاظ کشویی درب آکاردئونی با یکدیگر در شکل نرده‌ های آن ها است. نرده ‌ها به شکل‌ های مختلفی تولید می‌شوند. بنابراین دست شما برای انتخاب کاملا باز است. البته بهتر است حفاظی را انتخاب کنید که نرده ‌های بیشتری داشته باشد. این کار امنیت ساختمان را افزایش می‌دهد. این حفاظ ‌ها با استفاده از متریال مختلفی تولید می‌شوند. به همین دلیل مقاومت آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. ولی در حالت کلی دارای مزیت ‌ها و معایبی یکسان هستند. در ادامه به مزیت‌ها و معایب این نوع حفاظ‌ها پرداخته‌ایم.

 

درب آکاردئونی

قیمت درب آکاردئونی

بدون تردید بحث هزینه نصب حفاظ کشویی در انتخاب آن تاثیر مستقیم دارد. مالکین تمایل دارند بهترین محافظ درب آپارتمان را با قیمت مناسب در اختیار داشته باشند. در این مورد تنها یک راه حل وجود دارد و آن اینکه سفارش ساخت حفاظ درب ورودی ساختمان را به سازنده اصلی بدهید. هر چه تعاد واسطه ها کمتر باشد، هزینه ساخت حفاظ هم کمتر می شود. بهتر است مستقیم با خود نصاب حفاظ در ارتباط باشید تا قیمت منصفانه تری را بپردازید.

بهترین حفاظ درب آپارتمان کدام است ؟

هر نوع نرده آهنی که بر روی درب ورودی ساختمان نصب می شود، نقش حفاظ را دارد. به هر حال داشتن حفاظ بهتر از نداشتن آن است اما وقتی صحبت از بهترین حفاظ می شود باید روی برخی موارد حساس تر بود. آیا می دانید یک حفاظ درب آپارتمان خوب چه ویژگی هایی دارد؟ شاید یک وع حفاظ برای همه درب های ورودی مناسب نباشد اما حتما یک حفاظ استاندارد معیارهایی دارد. چنانچه محافظ درب آپارتمان دارای معیارهای مورد نظرتان نباشد، یک سازه بی مصرف و به درد نخور است که شاید اصلا کارایی لازم را نداشته باشد. مهم ترین کارایی حفاظ ایجاد ایمنی بر روی درب ورودی است.

درب آکاردئونی برگرفته از ساز آکاردئون می باشد و این سازه متحرک می باشد ، یکی از نکات مثبت درب های آکاردئونی کم جا بودن و تاشو بودن آن می‌باشد ، زیرا می‌تواند فضای بسیار کمی را اشغال کند و همین موجب بهینه سازی فضا می باشد و باید دانست ، که این درب ها قابل حمل می باشد و به راحتی می‌توان آن را جابه جا کرد . برای طراحی آن هر چقدر که مد نظرتان است می توانید هزینه کنید ، زیرا به راحتی می توانید آن را هر جایی که می خواهید نصب کنید و حمل و نقل آن بسیار آسان است.

 

گارد آهنی درب آپارتمان

 

با حفاظ درب آکاردئونی تمام ورودی های ساختمان خود را غیرقابل نفوذ کنید

یکی از بهترین گزینه ها برای افزایش امنیت ورودی ساختمان، نصب درب آکاردئونی به عنوان گارد آهنی درب آپارتمان است. شکل این دربها مانند ساز آکاردئون است و قابلیت باز شدن و بسته شدن را دارند. نصب درب آکاردئونی به عنوان حفاظ درب آپارتمان، هم در ساختمانهای تجاری و اداری و هم در ساختمانهای مسکونی قابل اجرا است. درب آکاردئونی به درب کشویی و کرکره ای نیز معروف است؛ زیرا به دلیل ساختار شبکه ای روی آن، با فشار دست جابه‌جا شده و به راحتی جمع می شود. حفاظ آکاردئونی علاوه بر حفاظت از ساختمان شما، فضای زیادی را اشغال نمی کند و نصب آن سریع انجام می شود.

انواع درب آکاردئونی

درب های آکاردئونی معمولا از جنس آهن و یا فولاد هستند. حفاظ درب آپارتمان مدل جدید بسته به شکل ظاهری و طراحی آن ها تفکیک میشوند؛ در زیر انواع این درب ها را لیست کرده ایم؛

 • درب اکاردئونی سه لوزی (۲ خم)
 • درب آکاردئونی سه لوزی (چهار خم)
 • درب اکاردئونی سه لوزی تسمه نقش دار(چهار خم)
 • درب اکاردئونی مدل چهار لوزی
 • درب آکاردئونی چهار لوزی (تسمه نقش دار)
 • درب آکاردئونی مدل ایتالیایی
 • درب اکاردئونی مدل ایتالیایی (تسمه نقش دار)
 • درب آکاردئونی مدل پیچ(شکلاتی)
 • درب آکاردئونی مدل پیچ شکلاتی (تسمه ی نقش دار)
 • درب آکاردئونی مدل دوبل(پرچ مخفی)
 • درب آکاردئونی مدل دوبل پرچ مخفی(تسمه نقش دار)
 • درب آکاردئونی مدل دوجداره سفارشی
 • درب آکاردئونی مدل دوجداره سلطنتی(تسمه نقش دار)
 • درب آکاردئونی مدل دوجداره سفارشی پرچ مخفی

 

حفاظ درب

 

ساخت حفاظ درب آکاردئونی

امروزه بهره گیری از حفاظ درب آکاردئونی جهت جلوگیری از سرقت بسیار رایج می باشد. ساختمان هایی که از حفاظ درب آکاردئونی ، حفاظ نرده ای و حفاظ درب آپارتمان استفاده می نمایند با دزدی و سرقت روبرو نخواهند شد. حفظ کردن اموال در نبود ساکنین با کمک سازه های امنیتی، کاملا عاقلانه می باشد. حفاظ آکاردئونی در یکی از محبوب ترین سازه های امنیتی بر روی درب ورودی می باشد. این حفاظ بدون اینکه لطمه ای به نمای بیرونی یا دکوراسیون فضای داخل وارد نماید، امنیت قابل قبولی را ایجاد خواهد کرد. نمونه هایی از حفاظ آکاردئونی در را در ورودی اماکن تجاری و اداری نیز می توان مشاهده نمود. پارکینگ ساختمان های مسکونی، حفاظ پنجره دوجداره و حفاظ کشویی آکاردئونی در احتمال سرقت را تا حد زیادی کاهش خواهند داد.

درب محافظ آکاردئونی با مدلها و طرحهای مختلف تولید می شود و به همین دلیل است که قیمت درب آکاردئونی به اندازه و طرح آن بستگی دارد. ضریب امنیت حفاظ آکاردئونی بین ۹۰ تا ۹۹ درصد است؛ یعنی اینکه سارقان نمی توانند آن را باز کنند و برای باز کردن درب آکاردئونی باید از سنگ فرز استفاده کنند که بسیار پرسروصداست!

 

 

حفاظ آکاردئونی فلزی

 

نصب حفاظ درب آپارتمان

یک سازه محافظ وقتی کارایی دارد که فضای زیادی اشغال نکند و تنها محدوده مورد نظر را به درستی ایمن سازد. انواع حفاظ آکاردئونی در حالت جمع شده، کمترین فضا را اشغال می کنند. به این ترتیب وقتی در خانه هستید کل حفاظ به صورت تا شده در گوشه دیوار جمع می شود. محافظ درب آپارتمان نباید فضای مشاعات و راه پله را درگیر کند. مشاعات فضای خصوصی خانوار نیست و نباید برای مصارف شخصی استفاده شود. بهترین حفاظ درب آپارتمان یک سازه فلزی محکم است که مزاحمتی برای همسایه ها ایجاد نمی کند.

مزایای حفاظ درب آکاردئونی

 • این حفاظ‌ها مقاومت بالایی دارند.
 • آن‌ها دارای مدل‌های متنوعی هستند.
 • حفاظ آکاردئونی فضای کمی را اشغال می‌کند.
 • این محصول ماندگاری بالایی در شرایط جوی و دمایی مختلف دارد.
 • می‌توان قفل‌های روکار و توکار مختلفی را روی آن‌ها نصب کرد.
 • نیاز به نیروی برق ندارد.
 • آن‌ها به راحتی با دست باز و بسته می‌شود.

معایب حفاظ درب آکاردئونی

یک اشکالی که به این حفاظ‌ها نسبت می‌دهند، برقی نبودن آن‌ها است. این باعث می‌شود که فاقد هشدار دهنده‌های دیجیتالی باشند. اما اگر با دقت توجه کنیم، این عیب می‌تواند بک مزیت نیز به حساب آید. چراکه حفاظ‌های آکاردئونی در نبود برق نیز امنیت درب‌ها را تأمین می‌کنند.

ایمنی حفاظ درب آپارتمان

یک محافظ درب خوب باید بتواند از درب ورودی محافظت کند. این بدان معناست که حفاظ باید راه ورود به داخل ساختمان را به طور کامل ببندد. در واقع حتی یک بچه هم نباید بتواند از بین نرده های حفاظ عبور کند. تراکم حفاظ و فاصله بین نرده های افقی و عمودی خیلی اهمیت دارد. انواع حفاظ درب آپارتمان آکاردئونی به صورتی ساخته می شوند که امکان عبور از لا به لای نرده های آن وجود ندارد. علاوه بر تراکم، قفل حفاظ هم اهمیت زیادی دارد. انواع محافظ درب از نوع متحرک هستند و توسط قفل های ایمنی قوی قفل می شوند. وجود قفل توکار و کتابی روی درب ضروری است.

کیفیت حفاظ فلزی درب آکاردئونی

مهم‌ترین بخش از یک محصول، کیفیت آن است. هر تولید کننده یا خریدار در مرحله اول کیفیت را در نظر می‌گیرد. در تولید محصولات امنیتی این موضوع اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. حفاظ‌های درب آکاردئونی در کیفیت‌های متفاوتی عرضه می‌شوند. در نتیجه قیمت‌های مختلفی نیز دارند. اما باید این نکته را در نظر بگیرید که حتما از فروشگاهی معتبر خرید کنید.

ظاهر حفاظ آهنی درب آکاردئونی

همانطور که در قسمت‌های قبلی گفتیم، تنوع در تولید حفاظ‌ها زیاد است. این خبر خوبی برای خریداران به شمار می‌رود. چراکه می‌توانند خرید خود را براساس سلیقه شخصی‌شان انجام دهند. این تنوع در طرح و رنگ حفاظ‌ها وجود دارد. این موضوع به شما کمک می‌کند رنگ و طرح آن را متناسب با درب انتخاب کنید. در این صورت ظاهر حفاظ در جلوه درب ساختمان تأثیر خواهد داشت.

حفاظ آکاردئونی فلزی را می توان در مغازه های مختلف و حتی پاساژ ها نیز مورد استفاده قرار داد زیرا در هنگام باز و بسته شدن این حافظ های آهنی نیاز به فضای بسیار کمی دارند در نتیجه مشکلی برای رفت و آمد مشتریان در محیط های تجاری بوجود نخواهد آمد. درب آکاردئونی آهنی معمولا می تواند برای مکان های عمومی مانند بانک ها نیز بسیار کاربردی باشد زیرا در بانک ها نیز معمولا هم نیاز به درب هایی ضد سرقت و ایمن بوده و هم نیاز است تا فضایی از بانک را این درب ها اشغال نکنند. کاربرد های بسیار زیاد درب حفاظ ضد سرقت آکاردئونی باعث شده که میزان استفاده از این درب ها روز به روز بیشتر شود.

 

درب آکاردئونی

 

 

محافظ درب آپارتمان آکاردئونی

نرده های حفاظ را می توان به دو گروه ثابت و متحرک تقسیم کرد. حفاظ پنجره آهنی ثابت کاربرد خوبی دارد ولی حفاظ درب آپارتمان باید قابلیت باز و بسته شدن را داشته باشد. حفاظ درب آپارتمان آکاردئونی از انواع حفاظ های تاشو است. این نرده قابلیت جمع شدن را دارد. مزیت درب آکاردئونی همین حالت جمع شوندگی درب است. در مواردی که نیاز به حفاظ نباشد، سازه کامل از جلوی درب ورودی کنار می رود و جای زیادی را اشغال نمی کند. نوع جمع شوی حفاظ بستگی به اندازه درب تعداد لنگه های حفاظ دارد.

شفاف سازی در هزینه پروژه درب آکاردئونی منجر به تصمیم گیری صحیح خواهد شد. ساخت در اکاردئونی هزینه بر است و می بایست از قبل بودجه لازم برای این امر برآورد شود. محاسبه قیمت درب آکاردئونی برای همه سفارش ها یکسان و بر پایه یک فرمول ساده صورت می گیرد. قیمت درب اکاردونی آپارتمان و انواع درب های آکاردئونی کارگاهی و درب پارکینگ همگی بر پایه همین فرمول محاسبه می شود. محاسبه قیمت درب آکاردئونی با این فرمول بسیار ساده است. خدمات اضافی هزینه حمل و غیره به این مقدار افزوده خواهد شد. این فرمول در برگیرنده قیمت ساخت درب و نرده آکاردئونی است. ارتفاع درب از روی قاب را در عرض درب ضرب کرده و عدد حاصل را در قیمت هر متر مربع دوباره ضرب کنید. به این ترتیب :

فرمول محاسبه قیمت درب آکاردئونی : ارتفاع درب *عرض درب* قیمت هر مترمربع

 

 

بهترین رنگ برای حفاظ فلزی پشت درب آپارتمان کدام است ؟

اگر چه کاربری اصلی حفاظ به جهت حفظ امنیت ساختمان است اما شکل ظاهری و زیبایی حفاظ هم باید در نظر گرفته شود. اگر در یک انبار و یا کارخانه نرده آهنی ساده را نصب کنید، چندان فرقی ندارد ولی برای ساختمان های مسکونی نمی توان طرح و رنگ حفاظ درب آپارتمان را نادیده گرفت. حفاظ درب در چارچوب خارجی درب هر واحد نصب می شود و کاملا در دید ساکنین ساختمان قرار دارد. بدون تردید رنگ حفاظ روی دکوراسیون راه پله و مشاعات تاثیر می گذارد. با نصب حفاظ درب آپارتمان آکاردئونی هیچ مزاحمتی برای همسایه ها ایجاد نمی شود ولی آیا می دانید رنگ نامناسب نرده آهنی چقدر همسایه ها را آزار می دهد ؟

 

 

قفل حفاظ درب کشویی

 

امنیت درب آکاردون

با توجه به نوع طراحی درب حفاظ آکاردئونی و استفاده بهینه از فضا می توان از آن در فضاهایی که با کمبود جا مواجهیم استفاده نمود. یکی از موارد استفاده این نوع از درب ها آپارتمان ها و پارکینگ ها می باشد. در پارکینگ ها معمولا به صورت دو درب مجزا(دولنگه) یا به صورت تک لنگه استفاده کرد. در درب دولنگه دو درب با قفل های ایمن به هم متصل شده و به هنگام باز شدن درب روی قاب های عمودی به طرفین جمع می شوند. از این حفاظ ها می توان در مغازه های مختلف، بانک و حتی پاساژ ها استفاده کرد.

از مزیت این نرده ها می توان به فضای اشغالی کم به هنگام باز و بسته کردن این درب ها اشاره کرد. به همین دلیل هنگام باز و بسته شدن مزاحمتی برای مشتریان به وجود نمی آید. از دیگر مزیت های این حفاظ کم صدا بودن آن می باشد، از این رو به هنگام باز و بسته نمودن این درب دیگر لازم نیست صدای گوش خراشی را تحمل کنید. درب آکاردئونی معمولا باید از طول و عرض مناسبی برخوردار باشند، تا هم باز و بسته کردن آنها راحت تر انجام شود، هم بتوان از ضد سرقت بودن آنها اطمینان داشت. معمولا بهتر است که این درب ها با کمتر از سه گل یا همان سه لوزی ساخته نشوند، زیرا در این صورت انتظاراتی که از آنها می رود را برآورده نمی کنند.

رنگ درب آکاردئونی

رنگهای مورد استفاده به صورت کوره ای معمولا در طیف رنگی درب و محل مورد نظر کارفرما میباشد همچنین تمامی درب‌ها با بهترین رنگ ها از نظر کیفیت و ماندگاری صورت می‌گیرد.

درب‌های آکاردئونی تاریخچه‌ای بسیار جالب دارند. تاریخ ثبت شدۀ این نوع از درب‌ها که به درب ضد سرقت هم معروفند ،به دوره روم باستان باز می‌گردد. رومی‌ها تمایل چندانی به درب‌های معمولی نداشتند و از این رو از نوعی درب استفاده می‌کردند که شباهت زیادی به ساز آکاردئون داشت و در نهایت به همین نام معروف شد.

پیتر کانولی، نویسندۀ کتاب “پومپئی” می‌نویسد: رومی‌ها درب‌های تکی را دوست نداشتند و هر جا که برایشان مقدور بود از درب‌های دوتایی یا درب‌های تاشو استفاده می‌کردند. این درب‌های تاشو که در ادبیات انگلیسی به آن Folding door گفته می‌شد (و البته الان هرچند که آنچنان باب نیست اما باز هم گفته می‌شود)، امروزه بیشتر به نام مشهور درب آکاردئونی شناخته می‌شود. به طور کلی به درب‌هایی که به جای چرخیدن در لولا، بر روی ریل حرکت می‌کنند، درب ضد سرقت آکاردئونی گفته می‌شود.

 

حفاظ آکاردئونی

 

قیمت انواع حفاظ نرده کشویی درب آکاردئونی

قبل از خرید حفاظ آکاردئونی باید به یک سری نکات عوامل موثر در قیمت اشاره نمود. همه ی این عوامل که در ادامه ذکر می شود در قیمت حفاظ آکاردئونی در پایان کار موثر می باشند تا به این ترتیب هر یک از افراد با برآورد عوامل مختلف قبل از خرید این حفاظ، انتخابی درست داشته باشند و بودجه خود را در این بابت مدنظر قرار بدهند. از فاکتور هایی که باعث تغییر در قیمت این نرده می باشند می توان به جنس، طرح، رنگ، متراژ و … اشاره نمود.
جنس درب آکاردئون: قطعا هرچه جنس حفاظ بهتر و مستحکم تر باشد، خود حفاظ هم مقاوم تر می باشد و امنیت بیشتری را فراهم می کند.
طرح های مختلف آکاردئون: یکی از عوامل موثر در قیمت این نرده ها طرح ها و انواع مدل های مختلف حفاظ آکاردئونی است که هرکدام از طرح ها قیمت مختلفی دارد. این فاکتور تاثیر زیادی در قیمت گذاری نهایی درب شما دارد.
رنگ حفاظ کشویی : رنگ های مختلف این درب ها دارای قیمت های متفاوتی است و می توان قبل از خرید به تفاوت قیمت ها توجه کرد. و بعد از بررسی براساس سلیقه خودتان یک رنگ را انتخاب کنید.
متراژ: یکی از عامل های موثر در قیمت طول و عرض حفاظ آکاردئونی است، این نرده های آهنی خاصیت مقاومتی که دربرابر سارقین دارند. قیمت آهن بسیار بالاست به خاطر همین دلیل متراژ مورد استفاده در این نوع حفلاظ تاثیر زیادی روی قیمت دارد.
تراکم: یکی دیگر از فاکتور ها تراکم می باشد. هرچه میزان شلوغی و تراکم حفاظ درب بیشتر باشد قیمت و در عین حال امنیت آن بیشتر می شود.

از مزایای این گونه درب‌ها می‌توان به اقتصادی بودن و عدم گرفتن فضای کاذب اشاره کرد. همچنین نظافت درب­ های آکاردئونی و زمینی که روی آن نصب شده ­اند بسیار ساده است و زمان کمی نیاز دارد. دوام این نوع درب­ ها نیز بسیار طولانی است چون از جنس آهن ساخته می­ شوند. یکی از علل اصلی برای استفاده از درب‌های آکاردئونی، مساله امنیت است. متاسفانه میزان سرقت در کشور ما بسیار افزایش داشته و این وضعیت همچنان سیر صعودی دارد. برای افزایش امنیت شهروندان، درب‌های آکاردئونی به عنوان حفاظی جداگانه و لایه‌ای مستحکم قرار می‌گیرد که نوعی نقش فیلترگذاری را ایفا می‌کند.

 

حفاظ آپارتمان

 

 درب آکاردئونی چیست ؟

بگذارید برای آشنایی بیشتر با این مدل حفاظ امنیتی از نام آن شروع کنیم. هیچ می‌دانید چرا به این مدل درب آکاردئونی می‌گویند؟ اگر نگاهی به ساختار این مدل حفاظ بی‌اندازید با توجه به نوع باز و بسته شدن درب و نوع حرکت آن متوجه خواهید شد که شبیه به ساز آکاردئون است به همین خاطر نام آن را درب آکاردئونی گذاشته‌‌اند. سیستم و ساختار درب آکاردئونی نسبت به بسیاری از انواع حفاظ‌های امنیتی، ساده‌تر است از این رو بسیاری از افراد درب آکاردئونی را ترجیح می‌دهند.

همان طور که گفتیم یکی از عوامل موثر در قیمت نوع و طرح نرده آکاردئونی می باشد. در این بخش می خواهیم انواع و اقسام مختلف حفاظ درب را بررسی کنیم. این نرده یک حفاظ و فنس می باشد که به شکل هندسی لوزی ساخته شده و هنگام جمع شدن بر روی هم جمع می شوند و فضای کمی اشغال می کنند.
حفاظ آکاردئونی دو لوزی و سه خم: درب های آکاردئونی بهتر است کمتر از سه لوزی ساخته نشوند زیرا مقاومت آن ها پایین می آید.

حفاظ آکاردئونی سه لوزی و چهار خم: یکی از مرسوم ترین مدل های حفاظ درب سه لوزی چهار خم می باشد. این طرح با طراحی ساده ولی بسیار مقاوم مانع ورود سارقین به داخل منزل شما می شود. طرح سه گل شامل سه ردیف لوزی و تسمه های عمودی برای این که راحت تر در ریل جای گذاری شوند می باشد. تعداد خم های بیشتر باعث می شود ضریب امنیت حفاظ افزایش یابد.
حفاظ آکاردئونی چهار لوزی و پرچ مخفی: این حفاظ معمولا در ساختمان های پر واحد استفاده می شود و در آن چهار ردیف لوزی کار شده است. این درب نسبت به سه ردیف لوزی مستحکم تر می باشد زیرا تقریبا هیچ فضای خالی درون درب وجود ندارد. چهارچوب این درب و تسمه ها به صورت دوبل و پرچ مخفی کار شده است.

 

 

حفاظ پشت درب

 

درب آکاردئونی فلزی چیست ؟

درب آکارئونی اصطلاحا به حفاظی با مشبک هایی عمدتا بصورت لوزی ازجنس آهن می گویند که به عنوان یک حایل امنیتی و جداکننده  برای فضاهای مختلف استفاده می شود که عمدتا به عنوان یک حفاظ درب ضد سرقت استفاده می شود، همچنین برای جلوگیری از هدر رفت فضا و ایجاد مزاحمت در مکان هایی مانند درب ورودی پاساژها و …. استفاده می شود.

جوشکاری درب حفاظ آکاردئونی کشویی

جوشکاری حفاظ پشت درب یکی از شایسته ترین نحوه اتصال قطعه های فلزی حفاظ درب آکاردئونی بهم می باشد. در این روش با گرم دو قطعه یا ذوب کردن مواد اتصال، دو قطعه را به هم متصل می کنند.دو قطعه از چهار طرف می توانند به هم جوش بخورند. خیلی از شرکت های سودجو به خاطر پایین آمدن قیمت فقط از یک جوش (جوش یک طرفه) استفاده می کنند. برای ایجاد استحکام کافی حداقل باید از دو جوش استفاده کرد که به این نوع جوش ها جوش دوطرفه نیز می گویند.

 

حفاظ آهنی

 

اجزای حفاظ آکاردئونی درب آپارتمان

حفاظ آکاردئونی از تعداد زیادی مفصل یا پرچ تشکیل شده است، این قسمت‌ها باعث شده تا حفاظ پشت درب آپارتمان بتواند انعطاف پذیر بصورت کشویی یا کرکره‌ای باشد و حالت آکاردئونی را داشته باشد. اما این مفاصل با پرچ‌های فولادی نمره ۵ بهم محکم شده‌اند. این نوع پرچ‌ها درست است که از جنس فولاد هستند اما ظرفیتی دارند. معمولا دزدان با خود دیلم و قلم می‌برند، اما ممکن است کسی فرصت آن را داشته باشد که با بردن دریل به باز کردن حفاظ آکاردئون بپردازد. برای این کار تنها کافیست تا حفاظ را بصورت پرچ مخفی خرید. در این نوع طرح یک تسمه اضافه بروی تسمه‌های عمودی حفاظ آکاردئونی کار شده که باعث استحکام و مخفی شدن پرچ حفاظ می‌شود.

 

درب آکاردئونی سلطنتی

 

تفاوت درب ضد سرقت و حفاظ آکاردئونی کدام را بخریم ؟

درب های آکاردئونی سه لوزی پرچ مخفی از هیچ طریقی امکان باز شدن از طریق توپی زنی، دیلم زنی، شاه کلید یا هک را ندارد. یکی از مزیت های درب اکاردئونی نسبت به درب های ضد سرقت ضریب اطمینان بالای آنها میباشد.

نقص درب ضد سرقت در قسمت قفل آنها میباشد که عملا در برابر سارقان باعث شده است از ضد سرقت بودن تنها اسم آن را یدک بکشد. حفاظ آکاردئونی طرح‌های گوناگونی دارند که از ساز آکاردئون گرفته شده‌اند و جهت جلوگیری از هدر رفت فضا بسیار مناسب می‌باشند.

درب‌های آکاردئونی یا اصطلاحا تاشو حفاظ‌ های امنیتی سبک و کم وزنی هستند که بدون ریموت هم به راحتی قابل استفاده اند و از استحکام بالایی برخوردارهستند. نقص درب‌های ضد سرقت نسبت به درب آکاردئونی در قسمت قفل آنها می‌باشد که ضعف آن در برابر سارقان باعث شده است از ضد سرقت بودن تنها اسم درب ضد سرقت را یدک بکشد. باید گفت که همه این وسایل ضد سرقت باعث می‌شود که تایم سرقت منزل بالا رود. هر کدام از این تجهیزات موجود نباشد سرقت برای سارق راحت‌تر و تایم سرقت کمتر خواهد بود.

 

حفاظ آهنی

 

حفاظ آهنی درب ورودی ضد سرقت آپارتمان

تقریباً هر خریدار امنیت می پرسد بین درب های فلزی و چوبی جلو در آپارتمان کدام را انتخاب کند. از این گذشته ، هر یک از ما نگران راحتی در خانه و امنیت اعضای خانواده خود هستیم. در عین حال، مشتریان همیشه نمی دانند ایمن ترین حفاظ آهنی ضد سرقت درب آپارتمان چه ویژگی های عملکردی دارند.

از آنجایی که امروزه تعداد زیادی از مدلهای مختلف حفاظ آهنی امن درب آپارتمان در بازار یافت می شود ما باید درهای چوبی و آهنی را با هم مقایسه کنیم. این کمک خواهد کرد که کدام یک برای حفاظ آهنی درب آپارتمان شما بهترین می باشد. یکی از مزیت های درب اکاردئونی نسبت به درب های ضد سرقت ضریب اطمینان بالای آنها میباشد.نقص درب های ضد سرقت در قسمت قفل آنها میباشد که عملا در برابر سارقان باعث شده است از ضد سرقت بودن تنها اسم آن را یدک بکشد!

درب آکاردئونی طرح‌های گوناگونی دارند جهت جلوگیری از هدر‌رفت فضا بسیار مناسب می‌باشند . درب‌های آکاردئونی یا اصطلاحا تاشو حفاظ‌ های امنیتی سبک و کم وزنی هستند که بدون ریموت هم به راحتی قابل استفاده اند و از استحکام بالایی برخوردار هستند.

 

حفاظ درب ضد سرقت

 

حفاظ آکاردئونی به نوعی حفاظ درب کشویی گفته میشود که اغلب جهت حفاظت از درب ورودی ساختمان ها و واحدهای آپارتمان و فروشگاه ها مورد استفاده قرار میگیرد و در مواردی همچون مغازه ها و انباری ها و مکان های دیگر نیز بکار گرفته میشود. شاکله اصلی حفاظ آکاردئونی تسمه های فلزی بوده که توسط پین های فلزی به همدیگر وصل شده و در قابی فلزی قرار میگیرد که بصورت ریلی در محور عرض درب حرکت میکند از این رو کمترین فضا را در راه پله ها اشغال کرده و مزاحمتی ایجاد نمیکند.

 

حفاظ ضد سرقت

 

درب آکاردئونی نوعی حفاظ ضد سرقت به شمار می‌رود که برای امنیت بیشتر جلو درب ورودی واحدهای آپارتمان، شرکت و یا مغازه نصب می‌شود. حال برای آشنایی بیشتر با درب آکاردئونی و ویژگی‌های آن، معایب درب آکاردئونی امنیت درب آکاردئونی مقاله‌ای تهیه کرده‌ایم که می‌تواند راهنمای خوبی برای خرید درب آکاردئونی باشد پس اگر قصد خرید یک حفاظ امنیتی برای خانه یا محل کار خود را دارید با حفاظ کمک همراه شوید.

 

حفاظ فلزی

 

بزرگ‌ترین اشکال درب‌های ضد سرقت این است که هنگام بروز آتش ممکن است قفل شوند که این مشکل به خاطر استفاده از مواد و آلیاژهای غیراستانداردی است که در ساخت برخی از آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد. قطعاً این مساله دسترسی آتش نشانان را به داخل خانه در حال حریق یا خروج افراد را از محل آتش سوزی غیرممکن می‌سازد. برای دزدان مهم نیست که درب ورودی از فولاد غیر قابل برش تولید شده باشه یا یک درب چوبی معمولی و ساده چون سارقین فقط از طریق توپی زنی، دیلم زنی، شاه کلید یا هک قفل‌های نصب شده روی انواع درب وارد می‌شوند.

پس اگر درب ضد سرقت به جای ۱۳ زبانه ۳۰۰ زبانه هم داشته باشد، وقتی سارقین توپی قفل را تخریب می‌کنند، تمام زبانه‌ها را به عقب می‌کشند و درب ضد سرقت از هر نوعی که باشد در چند ثانیه باز می‌شود. پس بهتر است حفاظ درب آکاردئونی به صورت سه لایه پرچ مخفی روی درب‌های ضد سرقت نصب شود زیرا از هیچ طریقی امکان باز شدن از طریق توپی زنی، دیلم زنی، شاه کلید یا هک را ندارد.

 

درب آکاردئونی فلزی

 

معایب درب ضد سرقت و نقطه ضعف درب ضد سرقت هیچ می‌دانید چرا به این مدل درب آکاردئونی می‌گویند؟ اگر نگاهی به ساختار این مدل حفاظ بی‌اندازید با توجه به نوع باز و بسته شدن درب و نوع حرکت آن متوجه خواهید شد که شبیه به ساز آکاردئون است به همین خاطر نام آن را درب آکاردئونی گذاشته‌‌اند. سیستم و ساختار درب آکاردئونی نسبت به بسیاری از انواع حفاظ‌های امنیتی، ساده‌تر است از این رو بسیاری از افراد درب آکاردئونی را ترجیح می‌دهند.

 

درب آکاردئونی آهنی

 

اجزای درب آکاردئونی فلزی

به منظور استحکام بیشتر درب‌های اکاردئونی را از جنس آهن بسیار با کیفیت و محکم به شکل پروفیل می‌سازند که معمولا درون پروفیل‌ها به شکل افقی، عمودی و یا مورب با طرح‌های مختلف پر شده است. برای نصب این پروفیل نیز یک ریلی آهنی چرخ‌دار نیز در بالای درب نصب می‌شود. یکی دیگر از اجزای درب آکاردونی قفل مربوط به آن است که معمولا به شکل قفل روکار و یا توکار طراحی می‌شود که در این میان قفل توکار امنیت بالاتری دارد.

 

محافظ آهنی آپارتمان

 

ویژگی‌های درب آکاردئونی استاندارد

از آنجا که مهم‌ترین استفاده از درب آکاردئونی به منظور حفاظت از حریم شخصی و جلوگیری از ورود سارقین به فضای شخصی است پس بایستی این حفاظ از امنیت و استاندارد بالایی برخوردار باشد. از این رو یک درب آکاردئونی استاندارد باید ویزگی‌های زیر را دارا باشد:

 • به طور معمول درب آکاردئونی باید دارای مقاطع کناری به ابعاد ۵۰*۳۰ باشد.
 • از پرچ‌های مناسب و مرغوب در اتصالات آن استفاده شود
 • دستگیره‌های فلزی کونیک شده داشته باشد.
 • کمربند ایمنی داشته باشد
 • در ساخت آن از جوش SMAW استفاده شده باشد.
 • تسمه به کار رفته در آن ۲۰*۵ باشد
 • ابعاد مقطع ریلی درب آکاردئونی استاندارد بایستی ۵۰*۵۰ باشد.

 

حفاظ روی درب

 

کاربرد درب آکاردئونی

قطعا همه ما می‌دانیم که مهم‌ترین و اصلی‌ترین کاربرد درب آکاردئونی، حفاظت از وردی واحد ساختمان یا شرکت‌ها و مغازه‌ها است. علاوه بر این می‌توان از درب آکاردئونی به عنوان درب پارکینگ نیز استفاده کرد البته لازمه آن این است که حتما از درب آکاردئونی ریموت‌دار استفاده شود. در کنار کاربردهای حفاظتی که درب آکاردئونی دارد می‌توان به ظاهر زیبای آن نیز اشاره کرد که محیط را زیباتر جلوه می‌دهد.

 

بهترین درب آکاردئونی

 

درب آکاردئونی آهنی :

همانطور که از نام این درب پیدا است، جنس آن آهنی است در نتیجه می‌توان گفت استحکام بسیار بالایی دارد. درب‌های آکاردئونی آهنی پس از ساخته شدن با رنگ کوره‌ای رنگ آمیزی می‌شوند تا در اثر رطوبت و یا عوامل محیطی زنگ نزد. پس می‌توان از آن در محیط‌های خارجی نیز استفاده کرد. استحکام و مقاومت این مدل حفاظ آکاردئونی در مقایسه با انواع دیگر بیشتر است و البته طرفداران بیشتری نیز دارد.

 

نصب درب آکاردئونی

 

طریقه نصب درب آکاردئونی

 • برای نصب درب اکاردئونی اولین کاری که باید انجام دهید، اندازه‌گیری چارچوب درب اصلی است. این کار را می‌توانید خودتان انجام دهید و یا می‌توانید از افرادی که کار فروش و نصب درب اکاردئونی دارند کمک بگیرید.
 • پس از اندازه‌گیری و آماده‌سازی پروفیل حفاظ آکاردئونی مطابق با اندازه‌ها، نوبت به جوش دادن درب است که معمولا در محل انجام می‌شود.
 • پس از جوش دادن درب نوبت به سوار کردن آن بر روی ریل چرخدار بالای درب اصلی است. و پس از آن به راحتی می‌توانید از حفاظ امنیتی استفاده کنید.

بد نیست بدانید که درب‌های آکاردئونی در دو مدل تک لنگه و دو لنگه تولید می‌شوند. پس اگر محل شما کوچک است یا راه‌پله تنگی دارید بهتر است از درب آکاردئونی تک لنگه استفاده کنید. از مدل دو لنگه نیز بیشتر برای محوطه باز استفاده می‌شود که نیاز به سیستم سخت افزاری قفل و لولای پیشرفته و ضریب امنیت بالا است.

 

درب محافظ

 

آیا درب آکاردئونی گزینه مناسبی است؟

همانطور که می‌دانید با پیشرفت تکنولوژی امروزه بسیاری از افراد درب ضد سرقت را جایگزین درب‌های آکاردئونی کرده‌اند. اما گاهی اوقات افراد بین دو راهی می‌مانند: درب ضد سرقت یا حفاظ اکاردئونی؟ از این رو به مزایا و معایب درب اکاردئونی اشاره‌ای می‌کنیم:

مزایای درب آکاردئونی

 • اشغال فضای بسیار کم و باز و بسته شدن ریلی شکل آسان یکی از مزایای بسیار خوب درب‌های آکاردئونی است.
 • از دیگر مزایای این مدل حفاظ می‌توان به سبک بودن آن و استحکام بالای آن اشاره کرد.
 • با نصب درب آکاردئونی دیگر وقت و انرژی زیادی برای دزدگیر و دوربین صرف نمی‌کنید و در واقع به مراقبت‌های خاصی نیاز ندارد.
 • امکان خرابی آن نسبت به درب‌های ضد سرقت کامپیوتری کمتر است و طول عمر بالایی دارد.
 • طرح و تنوع ظاهری آن بسیار شکیل است طوریکه بر روی زیبایی فضای بیرونی تاثیر می‌گذارد.

به منظور استحکام بیشتر درب‌های اکاردئونی را از جنس آهن بسیار با کیفیت و محکم به شکل پروفیل می‌سازند که معمولا درون پروفیل‌ها به شکل افقی، عمودی و یا مورب با طرح‌های مختلف پر شده است. برای نصب این پروفیل نیز یک ریلی آهنی چرخ‌دار نیز در بالای درب نصب می‌شود. یکی دیگر از اجزای درب آکاردونی قفل مربوط به آن است که معمولا به شکل قفل روکار و یا توکار طراحی می‌شود که در این میان قفل توکار امنیت بالاتری دارد.

 

معایب درب ضد سرقت و نقطه ضعف درب ضد سرقت

۱- اشغال فضای بسیار کم و باز و بسته شدن ریلی شکل آسان یکی از مزایای بسیار خوب درب‌های آکاردئونی است.

۲-از دیگر مزایای این مدل حفاظ می‌توان به سبک بودن آن و استحکام بالای آن اشاره کرد.

 

۳-با نصب درب آکاردئونی دیگر وقت و انرژی زیادی برای دزدگیر و دوربین صرف نمی‌کنید و در واقع به مراقبت‌های خاصی نیاز ندارد.

۴-امکان خرابی آن نسبت به درب‌های ضد سرقت کامپیوتری کمتر است و طول عمر بالایی دارد.

۵-طرح و تنوع ظاهری آن بسیار شکیل است طوریکه بر روی زیبایی فضای بیرونی تاثیر می‌گذارد.

دربهای آکاردئونی به نوعی حفاظ گفته میشود که اغلب جهت حفاظت از درب ورودی واحدهای آپارتمان مورد استفاده قرار میگیرد و در مواردی همچون مغازها و انباری ها و مکان های دیگر نیز بکار گرفته میشود. شاکله اصلی درب آکاردئونی تسمه های فلزی بوده که توسط پیم های فلزی به همدیگر وصل شده و در قابی فلزی قرار میگیرد که بصورت ریلی در محور عرض درب حرکت میکند از این رو کمترین فضا را در راه پله ها اشغال کرده و مزاحمتی ایجاد نمیکند. درب آکاردئونی های مختلفی در بازار عرضه گردیده است که نامهای مختلفی نیز به خود اختصاص داده اند اما متداولترین مدل از آنها موسوم به مدل سه گل یا سه لوزی میباشد که ۹۰ درصد امنیت مورد نظر را برقرار مینماید .

 

حفاظ درب

 

امنیت درب آکاردئونی به چه اندازه است ؟

امنیت درب آکاردئونی : همان طور که می دانید درب آکاردئونی را واحد های آپارتمانی، مغازه ها و انباری ها به جهت حفظ امنیت به کار می گیرند. این درب ها به دلیل ساختار کشویی و یا به قولی آکاردئونی که دارند، فضای کمی را اشغال کرده و از این رو حفاظی محبوب شناخته می شوند. شاکله اصلی آن قاب فلزی است که پیم های با تسمه به هم متصل شده را در دل خود جا داده است. این درب ها به صورت سه گل، چهار گل و پنج گل در بازار عرضه می شود، به صورتی که وقتی لوزی هایی که قاب فلزی در خود جای داده، سه ردیف عمودی باشد، به آن سه گل، چنانچه چهار ردیف باشد درب آکاردئونی چهار گل و اگر پنج ردیف باشد درب آکاردئونی پنج گل می گویند. خلاف آنچه دیگران فکر می کنند امنیت درب ها بسته به تعداد گل آن نیست بلکه این خم زدن است که ایمنی درب ها را تضمین می کند. گل های هر کدام از این درب ها ( لوزی ها) با ایجاد مفاصلی به نام پرچ، به ستون عمودی متصل شده اند. پرچ هایی که ضامن ایمنی درب ها هستند.

امنیت و راحتی دو فاکتور مهم در انتخاب محیط زندگی و کار هستند. درب آکاردئونی در کنار زیبایی ظاهری و دوام، هر دو فاکتور امنیت و راحتی را تامین می‌کنند و می‌توانند در بسیاری از موارد، بهترین گزینه باشند. برای آشنایی بیشتر با چیستی این قبیل درب‌ها، انواع و اقسام آن‌ها و صدالبته کاربردهایشان.

 

امنیت درب آکاردئونی

 

حفاظ درب آکاردئونی چیست؟

درب آکاردئونی یک سازه باز و بسته‌شونده (تاشو) است که برای افزایش امنیت در ورودی آپارتمان بر روی آن نصب می‌شود. این درها که از آهن ساخته می‌شوند بر روی قاب در نصب می‌شوند . طرح حفاظ‌ آکاردئونی از ساز آکاردئون اقتباس شده است و نام این در هم برگرفته از نام همین ساز است. در مواقعی که نیازی به درب نیست، این در بر روی ضلع عمودی چهارچوب جمع می‌شوند. اما هنگامی که ساکنین خانه را ترک می‌کنند، در اکاردئونی باز می‌شود و حفاظی محکم در مقابل افراد بیگانه خواهد بود.

 

حفاظ فلزی

 

تمامی درب های آکاردئونی با رنگ الکترواستاتیک کوره ای رنگ آمیزی می شوند که بهترین رنگ از نظر کیفیت و پوشانندگی و ماندگاری بالا می باشد درب آکاردئونی دررنگ های مشکی، مشکی مسی، قهوه ای سوخته، سفید و سفید نقره ای ارائه میگردد. برای محاسبه قیمت درب آکاردئونی کافیست ارتفاع درب را درعرض آن ضرب کرده و حاصل را در قیمت هر متر مربع ضرب کنید. بطور خلاصه از فرمول زیر استفاده کنید.

ارتفاع درب *عرض درب*قیمت هرمتر مربع=قیمت تمام شده یک درب آکاردئونی کامل با ابعاد منزل شما.

قیمت هر متر مربع درب آکاردئونی – هزار تومان بوده که بهای رنگ الکترواستاتیک، حمل و نصب نیز محاسبه شده است.

در حفاظ آکاردئونی استاندارد باید نکات زیر رعایت شده باشد:

۱.کمتر ازسه گل (سه لوزی)نباشد.درب سه لوزی به این استاندارد است که هم باعث حفظ امنیت و جلوگیری از ورود سارقین می شود و هم وزن آن مانع باز و بسته شدن آسان درب نمی شود.

۲.قفل محکم وایمن داشته باشد.

۳.قسمت ریلی آن روان باشد

۴.پرچ های محکم و مرغوب داشته باشد

۵.پروفیل های آن از جنس آهن ضایعاتی نباشد

۶.قابلیت بازشدن آن با سروصدا همراه نباشد

 

حفاظ اکاردئونی

 

 

کاربردهای حفاظ‌ آکاردئونی

اگر چه عمده‌ترین کاربرد درهای آکاردئونی برای افزایش امنیت در منازل مسکونی است؛ اما کاربرد این حفاظ‌ به خانه‌های مسکونی محدود نمی‌شود و برای پارکینگ‌ها، فروشگاه‌ها، مغازه‌ها، انباری‌ها، محیط‌های اداری و کارگاهی نیز کاربرد دارد. کاربرد دیگر این حفاظ‌ها برای افزایش امنیت پنجره‌ها بخصوص پنجره‌های سرتاسری و بزرگ و نیز بالکن‌های طبقه اول است که دسترسی به داخل از طریق آن‌ها امکان‌پذیر است.

 

درب اکاردئونی

 

انواع درب های آکاردئونی

 

درب آکاردئونی، به دو دسته درب آکاردئونی داخلی و درب آکاردئونی خارجی تقسیم می شود. تفاوت این دو دسته از دربهای آکاردئونی، در نوع متریال و کاربرد آنها است.

 • درب آکاردئونی خارجی : این مدل دربها، یک حفاظ آهنی هستند که به شکل شبکه های لوزی مانند در آمده اند و در هنگام باز و بسته شدن به صورت تاشو عمل می کنند. در فضاهایی مانند بازارچه ها می توان از درب آکاردئونی خارجی به عنوان درب اصلی استفاده کرد. درب های آکاردئونی به یکی از رنگهای مشکی، قهوه‌ ای سوخته، سفید و سفید نقره‌ ای مشاهده می شود.
 • درب آکاردئونی داخلی : از درب آکاردئونی داخلی بیشتر در فضاهای اداری یا تالارهای پذیرایی برای تقسیم بندی فضا استفاده می شود. درب آکاردئونی داخلی، مانند مانعی در برابر دیده شدن قسمتهای دیگر فضا عمل می کند. معمولا درب آکاردئونی داخلی از ام دی اف و پی وی سی ساخته می شود و برای زیباتر شدن آن، بدنه درب را با روکش چوب می پوشانند. درب آکاردئونی داخلی معمولا به رنگ سفید، گردویی، نسکافه‌ ای، کرم استخوانی یا طوسی است.

 

حفاظ آکاردئون

 

خلاصه درب آکاردئونی

درب آکاردئونی چیست ؟

درب آکاردئونی اصطلاحا حفاظی است با مشبک هایی عمدتا بصورت لوزی و ازجنس آهن که به عنوان یک حایل امنیتی استفاده می شود.

 کاربردهای درب آکاردئونی چیست ؟

درب آکاردئونی بیشتر به عنوان یک درب ضدسرقت استفاده می شود،

برای جلوگیری ازهدررفت فضا و ایجاد مزاحمت درمکان هایی ماننددرب وودی پاساژه استفاده می شود.

در حفاظ درب آکاردئونی استاندارد چه نکاتی باید رعایت شود ؟

۱٫کمتر از سه لوزی نباشد

این امکان باعث حفظ امنیت وجلوگیری از ورودسارقین وحیوانات می شود

همچنین مانع بازوبسته شدن آسان درب نمی شود

۲٫داشتن قفل محکم و ایمن

۳٫روان بودن قسمت ریلی آن

۴٫پروفیل های آن از جنس آهن ضایعاتی نباشد

۵٫بهترین سایز برای ریل درب آکاردئونی سایز۶می باشد

۸٫پایه باید ازقوطی باابعاد استاندارد ۴۰*۲۰باشد

درب آکاردئونی امنیت را درچه حدی تامین می کند ؟

درب های آکاردئونی برای داشتن امنیت بالا باید دارای دونوع قفل توکار و روکار می باشند. تا امکان نصب دو یا چند قفل نیز وجود داشته باشد. این درب ها با جوش تحت گاز به خوبی تامین کننده امنیت هستند.

جنس رنگ درب آکاردئونی چیست ؟

درب های آکاردئونی بارنگ الکترواستاتیک کوره ای رنگ آمیزی می شوند که بهترین رنگ از نظر کیفیت وپوشانندگی وماندگاری بالا می باشد.

تنوع رنگی در درب آکاردئونی به چه صورت است ؟

درب آکاردئونی دررنگ های دلخواه مشتری ساخته می شود. در عین حال پرفروش ترین رنگ ها عبارت اند از :مشکی ، مشکی مسی ، قهوه ای ،سفید وشیری .

نحوه محاسبه ی قیمت حفاظ درب آکاردئونی به چه صورت می باشد ؟

برای محاسبه قیمت درب آکاردئونی طول درب را درعرض آن ضرب کنید

حاصل را در قیمت هر متر مربع ضرب کنید.

طول درب *عرض درب*قیمت هرمتر مربع=قیمت تمام شده یک درب آکاردئونی کامل با ابعاد منزل شما

نحوه نصب درب آکاردئونی به چه صورت است ؟

بدلیل نصب راحت درب آکاردئونی نیازی به متخصص خیلی حرفه ای نمی باشد. برای نصب چهارچوب مشخص شده را ابعاد زده و ازقسمت های مشخص شده درب جوش زدن را شروع کنید.

درب آکاردئونی برای چه مکان هایی استفاده می شود ؟

درب آکاردئونی بیشتر در مکان هایی مانند : پاساژهای تجاری ، درب آپارتمان ، درب حیاط ، بالکن ، درب فروشگاه ها ، پارکینگ. پنچره های سرتاسری مانند پنجره های استادیوم ها و درب تراس مورد استفاده قرار می گیرد.

منظور از درب آکاردئونی سه گل و چهار گل و پنج گل و … چیست؟

منظور تعداد مشبک های استفاده شده درطول یک درب آکاردئونی است که از دوگل شروع شده و تا ۵ گل موجود می باشد. به دلیل اینکه معمولا این مشبک ها به شکل لوزی اند به آن ها درب آکاردئونی سه لوزی ، چهار لوزی و… نیز می گویند.

مزایای درب آکاردئونی چیست ؟

این درب ها به دلیل کم حجم بودن آنها است که فضای کمی را اشغال می کنند. همچنین درب های آکاردونی جهت امنیت بسیار به کار برده می شوند برای آسان شدن کار امکان ریموت دار کردن این درب ها وجود دارد و حتی اگر به ریموت نیز تجهیز نشوند به دلیل وزن کم و حالت افقی و ریلی مانند به راحتی امکان باز و بسته شدن را دارند.

 

درب آکاردئون

 

اهمیت استفاده از پرچ در امنیت درب آکاردئونی

درب های فوق شمایل یک درب آکاردئونی را دارد، اما این درب همان امنیت درب آکاردئونی و  تضمین شده ما نیست؛ چرا که مفاصل و یا پرچ های این درب می تواند به راحتی توسط سارق خارج شود و شیرازه درب آکاردئونی را از هم بپاشد. برای جلوگیری از این کار ما می توانیم آن پرچ ها را به صورت مخفی ساخته و یا  وسط این تیرک ها خم قرار دهیم که سارق نتواند دیلم میان این تیرک ها بیاندازد و آن را باز کند. اما هنوز این درب ها نقطه ضعف دارند و با قلم چکش یا دریل شارژی می توان پرچ ها را بیرون کشید. بنابراین برای اینکه این نقص نیز برطرف شود، درب سه گل چهار خم با پرچ مخفی ساخته ایم.

 

حفاظ سردرب

 

اهمیت قفل درب های آکاردئونی

امنیت درب آکاردئونی به عوامل دیگری هم بستگی دارد. بعد از ساخت درب و اطمینان از اینکه سارق به هیچ عنوان نمی تواند آن را از هم بپاشد، قفل این درب ها اهمیت ویژه ای پیدا می کند. چرا که همیشه یک سارق از نقطه ضعف های حفاظ استفاده می کند. زمانی که درب هیچ نقطه ضعفی نداشته باشد، باز کردن قفل و حلقه ای که قفل را در خود جای داده در اولویت قرار می گیرد. معمولاً قفل های کارخانه ای از آلیاژی ساخته شده که خشک هستند و قوی. اگر بخواهیم از دید یک سارق به این درب نگاه کنیم تنها نقطه ای که می تواند آن را به روی ما بگشاید، همان قلاب هایی است که نقطه اتصال در و قفل هستند. عموماً درب ها دو حلقه یا قلاب دارند که قفل از آن ها عبور و درب را کلید می کند. حلقه های این درب ها از جنس فولادند و فولاد به راحتی می تواند خم یا پاره شود. ما در حفاظ صانعان برای از بین بردن این نقطه ضعف از قفل های کتابی استفاده می کنیم که در چهارچوب در جاساز شده است. به این صورت که حلقه کنار چهارچوب داخل چهار چوب می رود و داخل پین قفل با هم چفت می شوند. به این ترتیب سارق دیگر به قفل و یا حلقه دسترسی نخواهد داشت. نکته مهم دیگر کلید این قفل هاست که ما در حفاظ صانعان برای درب های آکاردئونی خود از کلید های ناودانی _کلید قفل فرمان اتومبیل_ استفاده می کنیم. امنیت این کلید ها به قدری تضمین شده هستند که در اتومبیل ها نیز از آن استفاده شود.

 

درب آکاردئونی

 

آنچه که به عنوان استانداردهای یک درب آکاردئونی آپارتمان شناخته می‌شود:

 1. قفل آنها محکم و به راحتی قابل شکستن نباشد.

  در این مدل از انواع درب‌های ضد سرقت اگر برای افزایش امنیت قرار است استفاده شود، بهتر است از قفل‌های توکار استفاده شود. به طور کلی، برای این مدل درب‌های آپارتمان از ۲ مدل قفل روکار و توکار استفاده می‌شود. قفل روکار اگرچه می‌تواند بدنۀ محکمی داشته باشد و یا به طور مثال از قفل‌های اصطلاحا کتابی استفاده شود اما در نهایت با صرف زمان بیشتر، این مدل هم می‌تواند به اشکال مختلف شکسته یا بریده شود. برای حصول اطمینان بیشتر، بهتر است از قفل‌های توکار استفاده گردد.

 2. ریل روان داشته باشد.

  شاید شما هم دیده باشید که پس از گذشت مدتی، درب‌هاس آپارتمان و ساختمان به راحتی باز و بسته نمی‌شوند و باید انرژی زیادی برای این عمل رفت و برگشتی گذاشته شود. این در حالیست که ریل درب‌ها، روان نباشند. در صورتی که از ریل مناسب و روان با استاندارد خود درب استفاده شود، عملا هیچ مانعی برای باز و بسته کردن وجود نخواهد داشت.

 3. پرچ‌های استفاده شده از جنس فولاد باشند.

  یکی از نقاط قوت درب‌های آکاردئونی، پرچ‌های آن هستند. بهترین نوع پرچ‌ها، پرچ‌های فولادی دستکوب هستند. در این زمینه، “حفاظ کمک آهن سازه” از پرچ‌های ۵ میل فولادی دستکوب استفاده می‌کند.

 4. باز و بسته شدن با صدای حداقلی.

  حتما دیده‌اید درب‌های آکاردئونی ضد سرقت زیادی هستند که باز شدن و بسته شدن آنها با سر و صدای بسیار زیادی همراه است. درب مناسب، دربی است که کمترین صدای ممکن را در صفحات ریلی و باز شدن جداره‌ها ایجاد کند. قرار نیست اگر شما درب شرکت یا منزلتان را باز یا بسته می‌کنید، سایر واحدها نیز از این ورود و خروج اطلاع یابند.

 5. نوع جوش بهره برداری شده، استاندارد و متناسب با همین محصول باشند.

  پرکاربردترین و رایج‌ترین نوع جوشکاری توسط الکترود ۶۰۱۳ انجام می‌شود. “حفاظ کمک” نیز از همین استاندارد پیروی کرده تا بهترین نوع جوش را در محصولاتش به کار برده باشد. الکترود ۶۰۱۳ یکی از الکترودهای ذوب شونده و رایج در صنعت جوشکاری است. الکترود ۶۰۱۳ یکی از الکترودهای پوشش دار است که به صورت ۶۰۱۳E هم نشان داده می‌شود. همچنین از روپوش تیتان – پتاسیم تشکیل شده و قابلیت جوشکاری در تمام قابلیت‌های جوش را دارد. به همین خاطر بالاترین میزان امنیت با توجه به چارچوب‌های درب را  تضمین  می‌کند.

 

 

درب آکاردئونی

 

 

چطور یک درب آکاردئونی با کیفیت سفارش دهیم ؟

کافیست با شماره ۰۹۱۲۸۰۴۷۶۹۴ تماس بگیرید تا کارشناسان درب آکاردئون ما تمام راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار دهند

امنیت درب آکاردئونی به چه صورت است ؟

حفاظ های پشت درب آکاردئونی همراه با قفل کتابی و قفل مخفی میتوانند سد مستحکمی در مقابل سارقان باشد .

حفاظ آکاردئونی در چه رنگ هایی تولید می شوند ؟

حفاظ درب آپارتمان با رنگ های کوره ای ۱-مشکی مسی ۲-قهوه ای سوخته ۳-سفید نقره ای ۴-مشکی تولید میشود .

کدام مدل حفاظ درب آهنی آکاردئونی مناسب می باشد ؟

بهترین نمونه درب های آکاردئونی مدل پرچ مخفی می باشد که در مدل های سه گل و پنج گل یا تمام لوزی موجود می باشد.

از دیگر مزایای استفاده از درب‌های آکاردئونی “حفاظ کمک” می‌توان به بهره برداری دقیق از بلبرینگ‌های تولید کشور ژاپن اشاره کرد. استفاده از بلبرینگ درجه یک ژاپنی، به این دلیل است که درب در ریل به راحتی بتواند باز و بسته شود.

سایر موارد نظیر پرچ‌ها و تسمه‌های به کار رفته ساخت و تولید کشورمان است که در کنار بلبرینگ‌های ژاپنی، بهترین خروجی کار را خواهد داشت.

سایر موارد نظیر مشخصات تسمه، پرچ، ریل و پروفیل به شرح ذیل هستند:

 • تسمه ۵ میل فابریک
 • دارای ۴ خم برای استحکام پرچ‌ها (پرچ‌ها در سایزهای ۶۰*۷ و ۳۰*۷) عرضه می‌گردند.
 • همچنین ریل بالایی درب‌ها ۵ سانت و به ضخامت ۲.۵ میل در نظر گرفته شده‌اند.
 • تسمه دماغه اکاردئونی ۲۵*۵
 • استفاده از لولا از نوع سه پارچه برای امنیت بیشتر
لولای سه پارچه حفاظ درب چرا لازم و ضروری است؟

شکستن لولا و باز کردن درب توسط سارقین، یکی از معضلات جدی برای درب‌هایی است که از لولای دو پارچه استفاده می‌کنند. در این مدل‌ها، افراد نادرست و سارق، با استفاده از دیلم یا انواع قلم‌های بنایی، لولا را از جای درآورده و آن را از بین می‌برند.

به بیان ساده‌تر یکی از مشکلات حفاظ آکاردئونی قسمت لولای آنها می باشد که با قرار دادن دیلم یا قلم در لولاهای دو پارچه، لولاها را از هم جدا کرده و آنها را به راحتی و در خلاف جهت معمولِ باز کردن درب آکاردئون، باز می کنند!

به همین خاطر، شرکت “حفاظ کمک آهن سازه” از لولاهای سه پارچه برای حفاظ آکاردئونی ضد سرقت کار استفاده می‌کند. این لولاها همانطور که از اسمشان پیداست از سه تکه تشکیل شده و یک پین در داخل آنها وجود دارد، که وجود همین پین، امکان استفاده معکوس دیلم و قلم را بر آن می‌بندد. بدین ترتیب می­توان این نوع حفاظ را به عنوان یک حفاظ ضد سرقت برای درب آپارتمان استفاده کرد.

 

درب آکاردئونی

 

تنوع درب‌های آکاردئونی ضد سرقت به چه صورت است؟

رنگ‌بندی و طرح‌های این محصولات تقریبا نامحدود است. طرح‌های سلطنتی  مختلف، تمام لوزی، ۳ گل پرچ مخفی، ۵ گل ساده پرچ مخفی، ۴ گل، ایتالیایی و همچنین طرح پیچی تنها قسمتی از تنوع در این محصولات است.

همچنین به دلیل استفاده از رنگ‌های کوره‌ای پایدار، مشتریان می‌توانند نسبت به ماندگاری بالای رنگ‌ها  در راستای اثرات زیبایی شناختی و حفظ محیط بنابر سلیقۀ خود اطمینان داشته باشند. استفاده از رنگ بندی و طراحی گوناگون با توجه به سلیقه خریداران، علاوه بر حفظ امنیت می‌تواند منجر به حفظ و برقراری ساختار چارچوب با محیط‌های ساختمانی یا شرکتی باشد.

 

درب آکاردئونی 3

 

 

با ما در ارتباط باشید

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد خرید و ساخت درب آکاردئونی با مشاورین آهن سازه در تماس باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخگوی آنلاین
پاسخگوی آنلاین
پاسخگوی حفاظ کمک

به حفاظ کمک خوش آمدید 🤝

09127701547 ارسال پیام در واتساپ پیام در واتساپ ارسال پیام در سروش پیام در سروش ارسال پیام در ایتا پیام در ایتا